Verta paskaityti

Mokslas ir religija

Alister McGrath
2014 March 26 d.

Mokslo ir religijos sąlytis yra viena patraukliausių tyrinėjimo sričių. Didėjantį susidomėjimą šia sritimi liudija Vakaruose kilusi įspūdinga knygų ir televizijos dokumentinių filmų apie Dievą ir fiziką, dvasingumą ir mokslą, didžiąsias žmogaus prigimties paslaptis ir galutinę paskirtį banga.

Alisteris McGrathas yra vienas žymiausių šios srities žinovų pasaulyje. Paskaitos metu svečias aiškiai ir prieinamai supažindins su pagrindiniais mokslo ir religijos sąveikos klausimais. Bus nagrinėjami abiejų šių sričių santykio istoriniai, teologiniai, filosofiniai ir moksliniai aspektai. Pagrindinis dėmesys skiriamas krikščionybės ir gamtos mokslų dialogui, padariusiam didelį poveikį Vakarų kultūros formavimuisi.

Alisteris McGrathas yra Oksfordo universiteto istorinės teologijos profesorius ir Harriso Manchesterio koledžo vyresnysis mokslo darbuotojas. Alisteris E. McGrathas Oksfordo universitete studijavo chemiją ir įgijo daktaro laipsnį molekulinės biologijos srityje. Mokslo filosofijos studijų metu atradęs tikėjimą, buvęs ateistas pradėjo gilintis į mokslo ir religijos santykį, tyrinėjo istorinę teologiją bei tapo teologijos profesoriumi.

Alister McGrath  „Mokslas ir religija“, išleido leidykla „Voxaltera“, 2013 m.