Straipsniai

Kristus internete - pati ryškiausia istorinė asmenybė

www.thesundaytimes.co.uk
2013 December 19 d.

Pačia ryškiausia asmenybe istorijoje interneto vartotojai laiko Jėzų Kristų, po Jo seka Napoleonas Bonapartas, o „nugalėtojų“ trejetą užbaigia Mahometas, rašoma britų leidinyje Тhe Sunday Times.

Tokius duomenis savo kūrėjams pateikė naujoji programa, kurią sukūrė amerikiečių mokslininkai, vadovaujami kompiuterinių mokslų profesoriaus Stiveno Skienos iš Niujorko valstijos Stony Brook universiteto. Ši programa internete ieško duomenų apie žinomus žmones ir specialaus algoritmo pagalba nuspėja, ar apie juos bus prisimenama, praėjus 200 metų nuo jų mirties.  

Programos sudarytojai teigia, kad programa gali būti taip pat panaudota, nagrinėjant socialinių pasikeitimų mastą, moterų vaidmenį visuomenėje ir t.t.

Į garsių planetos žmonių TOP dešimtuką taip pat įėjo mažėjančia tvarka: Viljamas Šekspyras, Abraomas Linkolnas, Džordžas Vašingtonas, Adolfas Hitleris, Aristotelis, Aleksandras Didysis, Tomas Džefersonas, karalius Henrikas VIII, Čarlzas Darvinas, Karalienė Elžbieta I, Karlas Marksas, Julijus Cezaris, Karalienė Viktorija, Josifas Stalinas, Albertas Einšteinas ir Kristupas Kolumbas.

Parengta pagal www.thesundaytimes.co.uk