Straipsniai

Išgyveno nuskendusiame laive: „Aš nepaliaujamai meldžiausi!“

www.washingtonpost.com
2013 December 12 d.

Nigerietis laivo kokas Harrisonas Okenas tris paras išgyveno po to, kai jo laivas su visa komanda nuskendo į jūros dugną. Vėliau jį atsitiktinai surado gelbėtojai.

H. Okenas pasakojo, kad kai oro temperatūra nukrito iki nulio, jis, apsivilkęs tik boksininko šortais, ėmė melstis ir skaityti psalmę, kurią nelaimės išvakarėse tekstiniame SMS pranešime jam atsiuntė žmona, praneša  „Washington Post“.

Tai buvo 54 psalmė „Dieve, savo vardu išgelbėk mane ir savo galybe teisk mane“. Ji skirta atėjus išbandymų metui. Ji dar vadinama „išgelbėjimo psalme“.

„Mane išgelbėjo Dievas“, – sako Harrisonas. Visas tas tris paras nuskendusiame laive jis nepaliaujamai meldėsi.

Išgyvenimo specialistai sutinka su juo, mat laive susiformavusioje „oro „kišenėje“ oro kiekis buvo labai ribotas, tačiau jis nepasibaigė, kol atvyko gelbėtojai. Be to, Harrisonas visą tą laiką buvo iki juosmens paniręs šaltame vandenyje ir galėjo numirti dėl bendro kūno atšalimo.

Likusieji 11 komandos narių žuvo. Tarp jų – 10 nigeriečių, įskaitant keturis jaunus studentus iš nacionalinės Jūrų akademijos, ir ukrainietis kapitonas.

Gelbėtojų nufilmuotoje medžiagoje, kai jie aptiko, jog yra gyvas žmogus, girdėti kaip jie išsigąsta, patiria šoką ir galiausiai apsidžiaugia. Girdėti, kaip jie šaukia: „Kas tai? Jis gyvas! Jis gyvas!“

Parengta pagal www.washingtonpost.com