Dvasiniai skaitiniai

Dvi pergalės

Dave Branon
2013 November 08 d.

Karalius Dovydas nepasidavė pažįstamam priešui. Prieš daugelį metų jaunas piemuo susigrūmė su filistinų kariu galiūnu Galijotu ir, taikliai paleidęs jo kakton akmenį, jį nukovė. (1 Sam 17).

Dabar Dovydas buvo Izraelio karalius, ir filistinai pradėjo naują karą. Išgirdę, kad Dovydas pateptas Izraelio karaliumi, jie nusprendė užpulti Izraelį (2 Sam 5, 17).

Kaip mes elgiamės, kai mus užklumpa sunkumai? Kai kurie supanikuoja. Kiti, panašiai kaip Dovydas, meldžiasi. Karalius kreipėsi į Dievą (2 Sam 5, 19) ir Viešpats ėmė vadovauti.

Su filistinais Dovydo laukė du mūšiai. Vienas Baalperazime, kitas – Refaimų slėnyje. Buvo išmintinga klausti Viešpaties: dviems mūšiams buvo reikalingos dvi strategijos. Pirmame mūšyje pats Dievas sumušė priešininką. „Viešpats nušlavė mano priešus prieš mane kaip užplūdęs vanduo“ (2 Sam 5, 20). Antrajam atvejui Dievas davė Dovydui nurodymus, kaip kautis, ir izraelitai, įvykdę Dievo nurodymus, vėl nugalėjo priešą (2 Sam 5, 23-25).

Kiekvieną dieną mes priimame įvairius sprendimus. Ir, nepaisant to, kad į visus klausimus negali būti išsamaus atsakymo, mums reikia pirmiausiai kreiptis į Dievą. Jame mes įgysime pasitikėjimą. Paskui, ar pergalė bus dėl Jo stebuklingo įsikišimo, ar dėl Jo vadovavimo, mes turime Jam vienam atiduoti garbę.

„Ne apsukriems ir suktiems duodama sėkmė, ir ne narsiesiems atvertas kelias į pergalę. Bet dangus apdovanoja tik tuos, kurie visuose reikaluose pasitiki Dievu.“ – Crosby

Norėdami nugalėti bet kokią grėsmę, pirmiausia atsiklaupkite maldai.

Dave Branon
© Our Daily Bread 2013-11-08