Straipsniai

Tikėjimas padeda pacientams pasveikti

www.afmedia.ru
2013 August 31 d.

Jungtinėse Amerikos valstijose atlikta gydytojų ir jų pacientų apklausa parodė, jog dauguma iš jų tiki, jog sveikatos būklė gali priklausyti ir nuo transcendentinių fenomenų.

1144 praktikuojančių Los Andželo gydytojų apklausa parodė, jog 85 proc. iš jų tiki, jog tikėjimas į Dievą padeda pacientams pasveikti. 1 proc. apklaustųjų laikosi priešingos nuomonės, manydami, jog tikėjimas tik trukdo išgijimui. Likusieji 14 proc. mano, jog teigiami ir neigiami tikėjimo aspektai ligonių gydyme yra tolygūs.

Kas dėl asmeninių religinių gydytojų įsitikinimų, tai 54 proc. iš jų galvoja, jog Dievas kai kada įsikiša į gydymo procesą, kad padėtų pacientams; 28 proc. medikų mano, jog  Dievas čia ne prie ko; 18 proc. kategoriškai prieš Dievo įsikišimą, jie mano, jog pacientas visame kame turi pasitikėti gydytoju ir niekuo daugiau.

Kaip praneša ScienceDaily, šią apklausą vykdė Santa Monikos Šv. Jono sveikatos centro vyriausiasis kardiochirurgas Džonas Robertsonas (JohnRobertson).

Daugiametė gydytojo patirtis parodė, jog pacientai su stipriu tikėjimu į Dievą labiau optimistiški ir pasveiksta greičiau. Daugelis medikų taip pat įsitikinę, jog bažnyčia ir pozityvios religinės organizacijos gali padėti tikintiems pacientams užtikrinti emocinį ir praktinį palaikymą.  

Parengta pagal afmedia.ru