Straipsniai

Palapinių stovykla: krauk lobį danguje

2013 August 14 d.

2013 m. liepos 4 d. - rugpjūčio 287 d. prie Veisiejų ežero vyko tradicinė Kauno krikščionių baptistų bendruomenės „Geroji Naujiena“ vasaros stovykla, ilgainiui įgijusi du pavadinimus: Šeimų arba Palapinių. Kitaip tariant, tiems, kas turi šeimą - Šeimų stovykla, kas ne – Palapinių. Ir visi liko patenkinti.

Šįkart stovyklos tema buvo „Krauk lobį danguje“. Visą savaitę rytais klausėmės pamokslų apie tai, kaip svarbu čia, žemėje, darbuotis dėl Dievo. Pamokslų serija buvo paruošta pagal garsaus krikščionių mokytojo ir rašytojo Briuso Vilkinsono (JAV) knygą „Gyvenimas, už kurį Dievas atlygina. Kraukitės lobį danguje“.

Pasirodo, kad kai nemažai krikščionių rūpinasi tik kaip nors patekti į Dievo karalystę, Dievo žodis ragina pernelyg nesikuklinti ir trokšti kur kas daugiau – gauti atlygį už visa, ką gero nuveikėme žemėje. Mat svarbu ne tik tai, KUR praleisime amžinybę, bet ir KAIP joje gyvensime. Ir jei amžinybė su Dievu yra autonomiška Jo malonės dovana tiems, kurie Juo tiki, tai būdas, kaip ten gyvensime, priklauso nuo mūsų pačių – nuo žemėje padarytų darbų. Nes Dievo žodis sako, kad Dievas „atlygins kiekvienam [tikinčiajam] pagal jo darbus“ (Mt 16, 27). Todėl trokšti tinkamo atlygio danguje už ištikimybę ir atsidavimą Jam žemėje yra sveika, teisinga ir būtina. Svarbiausia, kad mūsų darbai būtų atlikti ne savo, bet Dievo šlovei ir iš meilės Dievui bei artimui. Tokie darbai turi amžinąją vertę.
 
Be dvasinio maisto, be abejo, buvo ir įvairiausio kitokio peno: maudynės, žaidimai, naktinis žygis baidarėmis, mėlynių rinkimas, giesmės, pokalbiai ir, žinoma, daug linksmybių.

Visi stovyklos dalyviai jau pirmą dieną buvo suskirstyti į komandas pagal amžių, o vakare kiekviena iš jų nuotaikingai prisistatė. Vaikų komanda „Laisvo oro direktoriai“ parodė, kas yra nerūpestinga vaikystė, „Išmanieji“ pademonstravo paauglystės privalumus, o jaunimo komanda „Žalia stotelė“ – emocingą atsisveikinimą su namais išeinant į platųjį pasaulį. Patyrusio jaunimo komandos „Nėra laiko“ pavadinimas viską pasako – jie parodė, kad tokio mažiaus žmonės paprasčiausiai užsiėmę, o vyresniųjų komanda „Dar ne ruduo“ atskleidė antrosios gyvenimo pusės grožį ir artėjančios amžinybės džiaugsmą. Be to, kiekviena komanda per savaitę parengė po vieną vakaronę, kur netrūko linksmų užduočių, dainų, giesmių ir vaidinimų.

Puikus oras, nuostabi gamta ir nuoširdus bendravimas išlaisvino daugelio talentus – juos stovyklautojai parodė šeštadienio „Talentų šou“. O sekmadienį, kaip įprasta, keliavome į pamaldas Veisiejuose, po kurių laukė kelionė namo. Praėjo dar viena stovykla, dar vienas mūsų žemiško gyvenimo tarpsnis Viešpaties šlovei ir mūsų gerovei.
 
Stovyklautojai dalijasi savo įspūdžiais, patirtais šioje šaunioje stovykloje:
 
Dovydas: "Stovykloje man labiausiai patiko, kad savo poilsį susidėlioji pats. Darai, ką nori: maudaisi, šokinėji nuo „tarzankės“, žaidi tinklinį ir t. t.  O be to dar „nemokamai“ pridedama atgaiva sielai, malonus bendravimas, skanus maistas ir dar daugiau!"
 
Inga: "Kai ruošiamės stovykloms ir kviečiame tikinčiuosius prisidėti prie komandos, kreipiamės į tuos, kurie jau patikrinti laiko ir kurie žinome, kad bus pasišventę pasirinktam tarnavimui. Per dvylika stovyklavimo metų jau susiformavo pastovi stovyklų kūrybinė grupė. Kiekvienais metais bandome įtraukti naujų tarnautojų, ypač daug dėmesio skiriame jaunimui, nes suprantame, kad po truputį viskas pereis į jų rankas. Dievas kiekvienais metais leidžia pasidžiaugti naujais atradimais, talentais.

Kiekviena stovykla turi sezono žvaigždę. Šiais metais labai atsidavusiai tarnavo Arnas. Nepaisant to, kad buvo nemiegotų naktų, jis neapleido tarnavimo ir sudėjo visą savo širdį. Todėl šioje stovykloje turėjome puikų muzikinį tarnavimą. Aišku, vienas Arnas nebūtų turėjęs tiek energijos, džiaugsmo ir išminties, tačiau jam talkino visa merginų komanda. Ačiū Dievui.
 
Taip pat šiemet į palapinių stovyklą, atsitraukusi nuo intensyvaus tarnavimo, atvyko Kristina Marija. Jos neeiliniai sugebėjimai vesti renginius nuspalvino stovyklautojų nuotaikas įvairiausiomis spalvomis. Mūsų Dievas – talentus paskirstantis Dievas, todėl neturėtume jų užkasti."
 
Auksė: "Nuostabu buvo matyti, kaip gražiai bendruomeniškai vyksta stovyklinis gyvenimas, kaip moterys dalinasi patirtimi, kokie kūrybingi yra vyrai ir kaip visus jungia Dievas. Stovykloje gavau tai, ko troško mano kūnas ir siela: poilsio, dvasinio maisto, bendravimo, juoko; buvau priimta tokia, kokia esu. J Kitąmet, jei Dievas leis, atvyksiu vėl ir dar vyrą pasiimsiu."