Straipsniai

Jėzaus veidas: Kas Jis? (1 dalis)

Larry Chapman
2008 January 13 d.

dskaitiniai/Why Jesus/Jezaus veidas virseliui 100.jpgAr esi kada sutikęs tokį patrauklų žmogų, kuris nuolat būtų dėmesio centre? Jame yra kažkas paslaptingo – gal asmenybė, gal protiniai gebėjimai. Tą pati galėtume pasakyti apie Jėzų Kristų, kuris vaikščiojo šia žeme prieš du tūkstančius metų. Būtent teiginiai, kuriuos Jis pasakė apie save, palaiko Jo populiarumą ir XXI amžiuje. 

Jeigu Jėzaus pasakyti teiginiai yra tiesa, tai reiškia, kad jie yra nepaprastai reikšmingi mūsų visų gyvenimams. Anot jų, aš ir tu esame ypatingi, didingo amžinybės plano dalis.

dskaitiniai/Why Jesus/JV 01.jpgOxfordo universiteto profesorius C.S.Lewis parašė: „Jėzus, būdamas paprastas dailidė iš mažai žinomo Palestinos kaimelio Nazareto, sakė teiginius, kurie šokiravo visus. Jis kalbėjo tarsi būtų pats Dievas. Jis tvirtino galįs atleisti nuodėmes. Jis sakė, kad visada egzistavo. Taip pat tvirtino, kad laikų pabaigoje Jis grįš teisti šio pasaulio.“ (1)

dskaitiniai/Why Jesus/JV 02.jpgVisų pirma dėl papiktinančių Jėzaus teiginių abu Romos valdytojai ir žydų hierarchijos atstovai laikė Jį pamišėliu. Tačiau šis asmuo, neturėdamas jokio išsilavinimo ar politinio užnugario, keičia pasaulį jau daugiau nei 20 amžių. Kiti moralės ar religijos lyderiai padarė tam tikrą įtaką, tačiau ji toli gražu neprilygsta tai, kurią padarė paprastas dailidė iš Nazareto.

Kas gi išskiria Jėzų iš kitų? Ar jis paprasčiausiai yra didis žmogus, ar kažkas daugiau?

dskaitiniai/Why Jesus/JV 03.jpgTaigi svarbiausias klausimas – kas Jėzus buvo iš tiesų? Vieni mano, kad Jis paprasčiausiai yra didis moralės mokytojas, kiti Jėzų laiko tiesiog didelės pasaulio religijos vadovu. Tačiau tiek pirmieji Jėzaus mokiniai, tiek šiandieniniai Jo pasekėjai teigia, kad Jėzus buvo kur kas daugiau nei visa tai. Jie tiki, kad Jėzus buvo pats Dievas, kuris aplankė mus žmogaus kūne ir kad turimi įrodymai tai patvirtina. Taigi kas iš tiesų yra Jėzus? Panagrinėkime šį klausimą giliau.

dskaitiniai/Why Jesus/JV 05.jpgTyrinėdami labiausiai pasaulyje ginčytiną asmenybę mes pradėsime nuo klausimo: ar galėjo Jėzus būti tik didis moralės mokytojas?

Straipsins verstas iš žurnalo „Y-Jesus“ („Kodėl Jėzus“) gavus leidimą

Vertė Mindaugas Dikšaitis

Autoriai Larry Chapman, Rick James ir Eric Stanford
© Bright Media Foundation and B&L Publications, 2006
www.y-zine.com
www.y-jesus.com