Pradžia Atsiliepimai Administravimas

Naujienos

Naujo gyvenimo kvailybė

Amy Peterson
2020 August 25 d.

„Mat žodis apie kryžių tiems, kurie žūsta, yra kvailybė, bet mums, išgelbėtiems, jis yra Dievo jėga.“ (1 Kor 1, 18)

Kai kurių dalykų neįmanoma suprasti, kol jų nepajusi. Pirmojo nėštumo metu aš perskaičiau daugybę knygų ir išklausiau dešimtis moterų istorijų apie sąrėmius ir gimdymą. Tačiau taip ir nesugebėjau pakankamai įsivaizduoti, kaip visa tai įvyks. Tai, ką reikės išgyventi, atrodė neįmanoma!

Pirmajame laiške Korintiečiams Paulius rašo, kad gimimas Dievo Karalystėje bei išgelbėjimas, kurį mums dovanoja Dievas per Kristų, taip pat atrodo neįmanoma tiems, kurie to nėra patyrę. Jiems atrodo kvaila, kad išgelbėjimas ateina per kryžių: kankinančią ir žeminančią mirtį. Vis dėlto ši kvailystė ir buvo išgelbėjimas, kurį skelbė Paulius!

Niekas negalėjo nieko panašaus įsivaizduoti. Vieni manė, jog išgelbėjimas ateis per stiprų politinį lyderį ar per stebuklingą ženklą. Kiti galvojo, kad jų išgelbėjimas bus jų pačių protiniai ar filosofiniai laimėjimai (1 Kor 1, 22). Tačiau Dievas visus nustebino. Jis atskleidė tokį išgelbėjimo kelią, kuris prasmingas tik tiems, kurie įtikėjo ir patys tai patyrė.

Dievas paėmė kažką gėdingą – mirtį ant kryžiaus – ir padarė ją jėgos ir išminties pagrindu. Jis daro neįsivaizduojamus dalykus: išrenka, kas pasaulyje kvaila, kad sugėdintų išminčius, kas pasaulyje silpna, kad sugėdintų, kas galinga (1 Kor 1, 27).

Jo nuostabūs, nenuspėjami keliai visuomet yra patys geriausi.

Kaip Dievas jus stebina šiandien? Kodėl Dievo keliai yra geresni už jūsų kelius?

Dieve, aš kartu su pranašu Izaiju kartoju, jog kiek dangūs yra aukščiau už žemę, tiek Tavo keliai aukštesni už mano kelius ir Tavo mintys – už mano mintis.

© Our Daily Bread