Pradžia Atsiliepimai Administravimas

Naujienos

Linkolno kišenėse

Mike Wittmer
2020 August 12 d.

"Kiekvienas iš mūsų tebūna malonus artimui jo labui ir pažangai.“ (Rom 15, 2)

Tą vakarą, kai Fordo teatre nušovė JAV prezidentą Abraomą Linkolną, jo kišenėse buvo: dveji akiniai, servetėlė valyti akinių stiklams, lenktinis peilis, laikrodžio grandinėlė, nosinė, odinė piniginė su penkių Konfederacijos dolerių kupiūra ir aštuonios laikraščių iškarpos, įskaitant ir tas, kurios gyrė Linkolną ir jo politiką.

Nežinau, ką Linkolno kišenėje veikė tik pietinėse valstijose vartojami pinigai. Užtat suprantu, kodėl ten buvo jį giriančios laikraščių iškarpos. Padrąsinimo reikia visiems, net ir tokiems lyderiams, kaip Linkolnas. Ar jūs galite įsivaizduoti, kaip prieš išvykdamas į lemtingą spektaklį jis skaitė šias pastabas žmonai?

Kam iš jūsų pažįstamų reikia padrąsinimo? Visiems! Pažvelkite aplinkui. Greta jūsų nėra nė vieno, kuris būtų toks užtikrintas, kaip atrodo. Viena nesėkmė, kandus komentaras ar nevykusi šukuosena – ir mes jau esame kupini abejonių.

O kas, jei mes paklustume Dievo prisakymui ir būtume „malonūs artimui jo labui ir pažangai“ (Rom 15, 2)? Jeigu kalbėtume tik malonius žodžius ir mūsų žodžiai būtų „saldūs sielai ir sveiki kūnui“ (Pat 16, 24)? Jeigu rašytume draugams padrąsinančius žodžius, kad jie galėtų juos daug kartų perskaityti? Tikriausiai tuomet visi nešiotų tokius užrašus kišenėse (arba telefonuose). Ir mes būtume labiau panašūs į Kristų, kuris „gyveno ne savo malonumui“, bet dėl kitų (Rom 15, 3).

Kieno žodžiai jus ypatingai padrąsino? Kam iš tų, į kuriuos jūs mažai kreipiate dėmesio, galbūt reikia jūsų palaikymo?

Mylintis Dieve, padėk man drąsinti kitus savo žodžiais, veiksmais ir buvimu.

© Our Daily Bread