Pradžia Atsiliepimai Administravimas

Naujienos

Paslaptingi pagalbininkai

Sheridan Voysey
2020 March 25 d.

„Nepamirškite svetingumo, nes per jį kai kurie, patys to nežinodami, priėmė viešnagėn angelus“ (Hbr 13, 2).

Luiza serga raumenų distrofija. Kartą norėdama išeiti iš stoties pastato, ji pamatė didelį laiptų tarpą be lifto ir eskalatoriaus. Ji stovėjo ir vos neverkė. Staiga greta atsirado žmogus, paėmė jos krepšį ir atsargiai padėjo užlipti laiptais. O kai ji atsisuko, norėdama jam padėkoti, jo jau nebebuvo.

Maiklas vėlavo į susitikimą. Jau ir be to nervindamasis, kad išsiskyrė su savo mergina, jis buvo priverstas kovoti su intensyviu eismu Londono gatvėse. Staiga jo automobiliui nuleido padangą. Kai jis bejėgiškai stovėjo lietuje, iš minios priėjo žmogus, atidarė bagažinę, išėmė instrumentus ir pakeitė ratą. Kai Maiklas norėjo jam padėkoti, jis jau buvo dingęs.

Kas tie paslaptingi pagalbininkai? Geri nepažįstamieji ar kažkas daugiau? Populiarus angelų įvaizdis kaip sparnuotų ir spindinčių būtybių yra tik pusė tiesos. Kai kurie iš jų iš tiesų pasirodo tokiu pavidalu (Iz 6, 2; Mt 28, 3). O kiti gali ateiti alkani ir dulkėtomis kojomis (Pr 18, 1-5), todėl lengva juos priimti kaip paprastus žmones (Ts 13, 16). Laiško Hebrajams autorius sako, kad parodydami nepažįstamiems žmonėms svetingumą, mes galime patys to nežinodami, priimti angelus (Hbr 13, 2).

Mes nežinome, ar Luizos ir Maiklo pagalbininkai buvo angelai. Tačiau pagal Bibliją taip visiškai gali būti. Angelai tarnauja ir dabar, padėdami Dievo žmonėms (Hbr 1, 14). Ir jie gali pasirodyti taip pat paprastai, kaip eilinis žmogus iš gatvės.

Ką jūs žinote apie angelus? Ar galite prisiminti atvejį, kai, to nesuvokdami, galėjote būti sutikęs vieną iš jų?

Dėkoju Tau Dieve, už angelus, kuriuos Tu siunti mums padėti sunkiu metu.

© Our Daily Bread