Dvasiniai skaitiniai

Ilgalaikis palikimas

Elisa Morgan
2020 January 14 d.

[Ieva] tarė: „Įsigijau sūnų Viešpaties pagalba“ (Per 4, 1).

Tomas Edisonas (Thomas Edison) išrado pirmą elektros lemputę. Džonas Solkas (Jonas Salk) išrado vakciną nuo poliomielito. Emė Karmaikl (Amy Carmichael) parašė daugelį himnų, kuriuos giedame per pamaldas. O jūs? Kokiam tikslui gimėte jūs? Į ką jūs investuojate savo gyvenime?

Pradžios knygos 4-tame skyriuje pasakojama, kad Ieva „tapo nėščia. Ji pagimdė Kainą“. Pirmą kartą paėmusi jį ant rankų ji sušuko: „Įsigijau sūnų Viešpaties pagalba“ (Per 4, 1). Mėgindama paaiškinti savo išgyvenimus, pagimdžius patį pirmą kartą istorijoje, ji ištarė žodžius, kuriais pripažino savo priklausomybę nuo Dievo: „Viešpaties pagalba“. Po daugelių amžių per kitą Ievos palikuonį Dievas dovanojo savo tautai dar kitą Sūnų – Gelbėtoją (Jn 3, 16). Koks nuostabus palikimas!

Būti tėvais – tai tik viena iš galimybių ilgam įnešti į pasaulį savo įnašą. Galbūt, jūsų kūrinys išeis už jūsų kambario, kuriame rašote, mezgate ar piešiate, ribų. O gal jūs tapsite pavyzdžiu ir padarysite dvasinę įtaką kitam. Arba jūsų įnašas pasireikš jau po jūsų mirties, be to, taip, kaip jūs nė nenumanėte. Galimas daiktas, tai darbas, kurį jūs paliksite po savęs arba sąžiningo žmogaus reputacija versle. Bet kokiu atveju, ar atspindi jūsų žodžiai tokią priklausomybę nuo Dievo, kokią turėjo Ieva? Ką su Dievo pagalba jūs padarysite Jo šlovei?

Kuo jūs norite įsiminti žmonėms, kai paliksite šį pasaulį? Kaip jūs ieškosite Dievo pagalbos, kad taip įvyktų?

Dieve, aš noriu būti Tau artimas visuose dalykuose, ką darau, nes tik su Tavo pagalba aš galiu palikti ilgalaikį palikimą.

© Our Daily Bread