Pradžia Atsiliepimai Administravimas

Naujienos

Išsprūsti iš spąstų

James Banks
2019 September 30 d.

„Kalbu tai ne todėl, kad stokoju, nes išmokau būti patenkintas savo būkle“ (Fil 4, 11).

Jautrusis musėkautas pirmą kartą buvo aptiktas drėgnuose smėlynuose Šiaurės Karolinoje, netoli nuo mūsų namų. Ypatingai įdomų stebėti šiuos augalus, ne jie yra vabzdžiaėdžiai augalai.

Jautriojo musėkauto spąstai turi saldžiai kvepiantį nektarą, o patys primena išsiskleidusią gėlę. Kai vabzdžiai, prisiliesdami prie išorinio žiedo krašto jutiklių, įlenda vidun, spąstai užsidaro mažiau nei per sekundę ir pagauna savo auką. Paskui spąstai užsidaro dar stipriau ir išskiria fermentus, kurie lėtai suvirškina auką. Taip augalas smėlio dykumoje gauna nepasiekiamą organinį maistą.

Dievo Žodis kalba apie kitus spąstus, kurie gali netikėtai mus pagauti. Apaštalas Paulius perspėja Timotiejų: „Kas trokšta praturtėti, pakliūva į pagundymą ir į pinkles bei į daugelį kvailų ir kenksmingų geidulių, kurie paskandina žmones sugedime ir pražūtyje“ (1 Tim 6, 9-10).

Pinigai ir materialinės vertybės gali žadėti laimę, tačiau kai jie užima svarbiausią vietą gyvenime, mes patenkame į pavojingą teritoriją. Tų pinklių galima išvengti, jeigu gyvensime turėdami nuolankią širdį, susitelkusią į Dievo gerumą Jėzuje Kristuje. „Žinoma, maldingumas yra didelis pelnas, kai pasitenkinama tuo, ką turi“ (1Tim 6, 6; Biblijos draugijos vertimas). Laikinos šio pasaulio gėrybės niekuomet mūsų nepatenkins taip, kaip Dievas. Tikrąją, amžinąją palaimą galima rasti tik tarpusavio santykiuose su Juo.

Apie ką jūs galvojate daugiau: apie pinigus ar apie tarpusavio santykius su Dievu? Kaip jūs galite padaryti Jį svarbiausiu prioritetu šiandien?

Mylintis Viešpatie, Tu esi mano didžiausias palaiminimas. Padėk man būti patenkintam tuo, kad aš turiu Tave.

© Our Daily Bread