Pradžia Atsiliepimai Administravimas

Naujienos

Kam reikalingi išmėginimai?

Julie Schwab
2019 June 12 d.

„Su Juo išmintis ir galia, Jis išmano ir pamoko“ (Job 12, 13).

Mano draugės tėvas sužinojo baisią diagnozę – vėžys. Chemoterapijos metu jis įtikėjo Kristumi, o liga perėjo į remisijos stadiją. Vėžio požymiai nepasireiškė nuostabių aštuoniolika mėnesių. Tačiau paskui liga sugrįžo dar sunkesne forma. Jie su žmona sielojosi ir kėlė klausimus, tačiau tuo pat metu pasitikėjo Dievu, nes prisiminė, kaip Jis juos išvedė iš pirmojo išmėginimo.

Mes ne visada suprantame, kodėl patiriame išmėginimus. Taip buvo ir Jobo atveju, kurio daliai teko nepaaiškinamos ir baisios kančios bei praradimai. Tačiau nepaisant daugybės klausimų, 12-ame skyriuje Jobas skelbia savo tikėjimą Dievo galingumu. „Jei ką Jis sugriauna, niekas nebegali atstatyti (Job 12, 14), „Jis yra galingas ir išmintingas“ (Job 12, 16). „Jis iškelia tautas ir jas sunaikina“ (Job 12, 23). Savo ilgame sąraše Jobas nemini Dievo motyvų ar priežasčių, dėl ko Jis leidžia skausmus ir kančias. Jobas neturi atsakymų. Tačiau, nepaisant visko, jis tvirtai įsitikinęs sako: „Su Juo išmintis ir galia, Jis išmano ir pamoko“ (Job 12, 13).

Mes galime nesuprasti, kodėl Dievas leidžia įvykti tam tikriems gyvenimo sunkumams, tačiau, panašiai, kaip mano draugės tėvai, mes galime Juo pasikliauti. Viešpats myli mus ir laiko mus savo rankose (Job 12, 10; 1 Pt 5, 7). Su Juo išmintis, galia ir protas.

Kokius išmėginimus jūs patiriate dabar? Kaip jums padeda mintis, kad Dievas yra su jumis?

Viešpatie, padėk man pasikliauti Tavimi, net jei aš ir nesuprantu, ką Tu darai. Dėkoju, jog Tu laikai mane savo mylinčiose rankose.

© Our Daily Bread