Pradžia Atsiliepimai Administravimas

Naujienos

Džiaugsmas sunkiose aplinkybėse

Kirsten Holmberg
2019 May 16 d.

„Tačiau aš džiaugsiuos Viešpačiu, džiūgausiu savo išgelbėjimo Dievu!“ (Hab 3, 18).

Kai mano draugė negali atsiliepti telefonu, atsakiklis prašo palikti žinutę. O pabaigoje skamba frazė: „Padarykite šią dieną puikią“. Kai aš apmąsčiau šiuos žodžius, tai suvokiau, kad ne mūsų valioje padaryti dieną puikią. Aplinkybės gali ją padaryti siaubingą. Tačiau atidžiai pažvelgus, galima rasti nuostabių dalykų ir tose dienose, kai reikalai klostosi nekaip.

Pranašas Habakukas gyveno nepaprastose sąlygose. Dievas parodė pranašui laiką, kada neliks nei derliaus, nei gyvulių – visko, ko reikėjo žmonių gyvenimui (Hab 3, 17). Neužteko tik optimizmo, kad galėtų ištverti veikiai užklupsiančius sunkumus. Izraeliui grėsė visiškas skurdas. Habakukui iš baimės drebėjo kūnas, virpėjo lūpos ir jis buvo sukrėstas (Hab 3, 16).

Nepaisant to, Habakukas sako, kad „džiaugsis Viešpačiu“ (Hab 3, 18). Jis skelbia savo viltį Viešpatyje, kuris suteikia stiprybės iškęsti sunkumus (Hab 3, 19).

Kartais mums tenka patirti išmėginimus ir skausmą. Tačiau ne taip svarbu, ko mes netekome arba ko taip ir negavome. Panašiai kaip Habakukas, mes galime rasti džiaugsmą, bendraudami su mylinčiu Dievu. Netgi jei atrodo, jog mes viską praradome, Jis mūsų niekad nenuvils, nepaliks ir nepamirš (Hebr 13, 5). Jis, kuris paguodžia liūdinčius, yra pagrindinė mūsų džiaugsmo priežastis (Iz 61, 3).

Kas santykiuose su Kristumi jums suteikia didžiausią džiaugsmą? Kaip praeityje Jis jus palaikė išmėginimuose ir sunkumuose?

Viešpatie, Tu esi džiaugsmo priežastis šiandien ir visados. Kas benutiktų, padėk man džiaugtis Tavimi.

© Our Daily Bread