Dvasiniai skaitiniai

Malda ir augimas

James Banks
2019 April 02 d.

„Ir visa, ką bedarytumėte žodžiu ar darbu, visa darykite Viešpaties Jėzaus vardu, per Jį dėkodami Dievui Tėvui“ (Kol 3, 17).

Mano draugo žmona susirgo Alzheimerio liga. Vyrui teko anksti išeiti į pensiją, kad galėtų ją slaugyti. Liga progresavo ir reikėjo vis daugiau priežiūros.

„Aš pykau ant Dievo, - jis man prisipažino po kelių metų. – Tačiau kuo daugiau meldžiausi dėl mūsų problemų, tuo labiau Viešpats man rodė mano paties širdį ir koks aš buvau savanaudis mūsų santuokoje“. Jo skruostais riedėjo ašaros. „Ji sirgo dešimt metų, o Dievas per visą tą laiką padėjo man kitaip pažvelgti į gyvenimą. Dabar visa, ką darau iš meilės jai, aš taip pat darau ir Jėzui. Rūpestis ja man tapo didžiausia privilegija“.

Kartais atsakydamas į mūsų maldas, Dievas neduoda mums to, ko prašome, o keičia mus pačius. Kai pranašas Jona supyko, kad Dievas pasigailėjo nedoro Ninevės miesto, Viešpats išaugino augalą, kad jo šešėlis pridengtų Jonos galvą (Jon 4, 6). O paskui augalas nudžiūvo. Kai Jona ėmė skųstis, Dievas jam atsakė: „Ar tu teisingai pyksti dėl augalo?“ (Jon 4, 7-9). Pranašas, kuris galvojo tik apie save, atsakė: „Taip“. Ir tuomet Dievas paragino jį atkreipti dėmesį į kitus žmones bei prisiminti užuojautą.

Viešpats gali panaudoti mūsų maldas, kad padėtų mums dvasiškai augti ir išmokti daugelio dalykų. Tas permainas mes turime džiugiai priimti, nes Jis nori mus pakeisti savo meile.

Viešpatie Jėzau, dėkoju, kad padedi man augti. Aš noriu suprasti, ką esi man numatęs.

Mes augame, kai leidžiame laiką su Dievu.

© Our Daily Bread