Dvasiniai skaitiniai

Giedantis tėvas

Adam Holz
2018 November 11 d.

 „Viešpats, tavo Dievas, esantis tavyje, yra galingas. Jis išgelbės, Jis džiaugsis tavimi, atgaivins tave savo meile ir džiūgaus dėl tavęs giedodamas“ (Sof 3, 17).

Iki tol, kol mes su žmona susilaukėme vaikų, man niekas nesakė, koks šeimoje svarbus giedojimas. Dabar mūsų vaikams šešeri, aštuoneri ir dešimt metų. O ankstyvojoje vaikystėje visiems buvo sunku užmigti. Kasnakt mes su žmona vienas kitą keisdavome prie lopšio, be galo supdavome savo mažylius ir meldėmės, kad viskas kuo greičiau baigtųsi. Aš praleidau šimtus valandų supdamas lovytę ir dainuodamas lopšines, tikėdamasis, kad tai pagreitins užmigimo procesą. Tačiau kai aš taip kasnakt dainuodavau, įvyko nuostabus dalykas. Aš ėmiau labiau mylėti savo vaikus ir daug tvirčiau prisirišau prie jų.

Biblijoje sakoma, jog dangiškasis Tėvas taip pat gieda savo vaikams. Pranašas Sofonijas taip užbaigia apibūdindamas Dievą: „Viešpats, tavo Dievas... džiaugsis tavimi... džiūgaus dėl tavęs giedodamas“ (Sof 3, 17). Kai kuriuose vertimuose šis tekstas skamba taip: „triumfuos dėl tavęs giedodamas“.

Didelė Sofonijo knygos dalis kalba apie veikiai įvyksiantį teismą tų, kurie atmetė Dievą. Tačiau, baigdamas savo pranašystę, Sofonijas kalba ne apie teismą, o kad Dievas išlaisvins savo žmones iš kančių (Sof 3, 19-20) ir džiaugsis jais mylėdamas ir giedodamas (Sof 3, 17).

Mūsų Dievas yra ne tik galingas karys, kuris gali išgelbėti ir atstatyti, bet ir mylintis Tėvas, kuris švelniai gieda mums giesmes.

Dangiškasis Tėve, dėkoju, kad Tu mus taip myli! Padėk niekuomet neabejoti Tavo meile ir visuomet „girdėti“ Tavo balsą.

Dangiškasis Tėvas džiaugiasi savo vaikais kaip tėvas, giedantis naujagimiui.

© Our Daily Bread