Pradžia Atsiliepimai Administravimas

Naujienos

Išgydantis potvynis

Monika Brands
2018 September 16 d.

„Jis dykumą ežeru paverčia ir sausą žemę – vandens šaltiniais“ (Ps 107, 35).

Aš visada mėgau smarkų griaustinį. Vaikystėje, kai danguje smarkiai trankydavosi perkūnija ir kaip iš kibiro pliaupdavo lietus, mes, vaikai, mėgdavome lakstyti kieme ir šokinėti per balas. Kai grįždavome namo, būdavome kiaurai permirkę.

Tai buvo pritrenkiantis jausmas: kelioms minutėms pasinerti tokią galingą stichiją, kad vargu, ar mes būtume galėję pasakyti, kada mums būdavo linksma, o kada baisu.

Tai man primena 107 psalmę, kur aprašoma, kaip Dievas paverčia „dykumą ežeru“ (Ps 107, 35). Norint paversti dykumą oaze, reikalingas ne silpnas lietutis, o didelė liūtis ir potvynis, kuris visus sausos žemės plyšius užpildytų nauju gyvenimu.

Ar ne tokio pat atnaujinimo norime ir mes? Kai mūsų gyvenimo kelias yra panašus į betikslį klaidžiojimą ir mes patiriame alkį ir troškulį (Ps 107, 4-5), mums reikia kažko daugiau už truputį vilties. Ir kai giliai įsišaknijusi nuodėmė panardina mus į tamsą ir mes sėdime mirties šešėlyje (Ps 107, 10-11), mūsų širdims reikia daugiau negu tik šiek tiek pasikeisti.

Kaip tik tokią didingą permainą gali padaryti Dievas (Ps 107, 20). Niekuomet nėra vėlu atnešti savo baimes ir apgailestavimus Tam, kuris gali daugiau negu sutraukyti mūsų pančius ir mūsų širdžių tamsą pripildyti savo šviesa (Ps 107, 13-14).

Dangaus Tėve, padėk mums ateiti su savo naštomis pas Tave, padėk pasikliauti Tavo meile ir pasitikėti, kad Tu gali išgydyti ir pakeisti.

Dievo jėga pakeičia.

© Our Daily Bread