Pradžia Atsiliepimai Administravimas

Naujienos

Be laiduotojų

Kirsten Holmberg
2018 August 16 d.

„Žmonės prisiekia aukštesniais dalykais ir kiekvieno ginčo pabaigoje patvirtinimui imasi priesaikos“ (Hbr 6,16).

Kai žmogus, neturintis ilgos istorijos, jog laiku apmoka sąskaitas, nori gauti paskolą, kad įsigytų namą ar automobilį, bankas paprastai nenori rizikuoti. Jeigu klientas neužsirekomendavo kaip vertas pasitikėjimo, tai greičiausiai pinigų jis negaus. Tačiau yra išeitis. Reikia rasti žmogų, kuriuo bankas pasitikėtų, ir prašyti, kad jis taptų laiduotoju. Toks žmogus pasirašo kredito sutartyje ir savo parašu garantuoja, jog skola bus grąžinta laiku.

Kai kas nors mums duoda (finansinį, sutuoktuvių ar kitokį) pažadą, mes tikimės, jog jis jį įvykdys. Santykiuose su Dievu mes taip pat norime būti tikri, kad pažadai savo laiku bus išpildyti. Tačiau kokia garantija?

Kai Dievas pažadėjo Abraomui, kad jį palaimins ir duos jam daugybę palikuonių (Hbr 6, 14; Pr 22, 17), tai Biblijoje pasakyta, jog Abraomas paprasčiausiai patikėjo Dievu. Ir kaip galėjo nepatikėti? Nėra nieko aukščiau už visko, kas egzistuoja, Kūrėją. Dievui nereikia laiduotojo, Jis pats gali garantuoti, jog išpildys savo pažadus.

Abraomui teko ilgai laukti, kol gimė sūnus (Hbr 6,15). Be to, jis taip ir nepamatė savo skaitlingų palikuonių. Tačiau Dievas buvo ištikimas savo žodžiui. Jis toks pat yra ir mūsų dienomis. Jeigu Jis pažadėjo niekada mūsų neapleisti (Hbr 13, 5), mus saugoti (Jn 10, 29) ir paguosti (2 Kor 1, 3-4), tai mes kaip ir Abraomas galime visiškai pasikliauti Jo žodžiu.

Viešpatie, dėkoju už tai, kad esi toks patikimas. Man užtenka Tavo žodžio ir nereikia jokių garantijų. Padėk man kiekvieną dieną vis labiau Tavimi pasitikėti.

Dievo pažadai yra tikri.

© Our Daily Bread