Pradžia Atsiliepimai Administravimas

Naujienos

Kilmė

Tim Gustafson
2018 May 18 d.

„Tada Dievo Dvasia nužengė ant Jeftės“ (Ts 11, 29).

„Iš kur jūs?“ Mes dažnai užduodame šį klausimą, norėdami geriau pažinti žmogų. Tačiau kai kuriems iš mūsų atsakyti į jį nebūna paprasta. Kartais mes nenorime dalintis visomis detalėmis.

Teisėjų knygos herojus Jeftė, taip pat nebūtų norėjęs atsakyti į šį klausimą. Įbroliai jį išvijo iš gimtojo miesto dėl „abejotinos“ kilmės. „Tu neturi dalies mūsų tėvo namuose, nes esi kitos moters sūnus“, pasakė jie jam (Ts 11, 2). Biblijos tekste pasakyta, kad „jis buvo paleistuvės sūnus“ (Ts 11, 1).

Tačiau Jeftė buvo apsigimęs lyderis. Kai priešų gentis užpuolė Gileadą, žmonės, kurie buvo jį išviję, staiga panoro jį susigrąžinti. „Grįžk ir vadovauk mums“ - pasakė jie. „Jūs manęs nekentėte ir išvarėte iš mano tėvo namų.“ – atsakė Jeftė (Ts 11, 6-7). Tačiau jie patikino Jeftę, jog dabar viskas bus kitaip, ir jis sutiko vadovauti pasipriešinimui. Biblijoje pasakyta: „Tada Dievo Dvasia nužengė ant Jeftės“ (Ts 11, 29). Tikėjimu jis vedė savo tėvynainius į didelę pergalę. Naujajame Testamente Jeftė yra minimas tikėjimo didvyrių sąraše (Hbr 11, 32).

Dažnai atrodytų, kad Dievas norėdamas atlikti savo darbą, išrenka, ne pačius geriausius žmones. Tačiau nesvarbu, iš kur mes atėjome, kaip čia atsiradome ir ką mes veikėme praeityje. Svarbiausia, kad mes tikėjimu atsilieptume į Jo kvietimą.

Viešpatie, mes galime pasiguosti tuo, kad Tu žiūri ne į veidą ir ne į kilmę. Mūsų paveldas yra Tavyje. Dėkoju, kad Tu mus priėmei į savo šeimą.

„Tačiau daug pirmųjų bus paskutiniai, ir paskutiniai – pirmi“. – Mt 19, 30   

© Our Daily Bread