Pradžia Atsiliepimai Administravimas

Naujienos

Bevardis gerumas

Monica Brands
2018 April 22 d.

„Kai aukoji, tenežino tavo kairė, ką daro dešinė“ (Mt 6, 3).

Baigus koledžą, man teko susiveržti diržus: maistui aš galėjau išleisti tik 25 dolerius per savaitę. Kartą, stovėdama eilėje prie kasos, aš įtariau, jog prisidėjau maisto didesnei sumai negu turėjau. „Prašau, sustokite, kai jau susidarys 20 dolerių“, - paprašiau kasininkės. Pinigų beveik užteko, liko tik pakelis pipirų.

Aš jau rengiausi nuvažiuoti nuo parduotuvės, kai prie automobilio priėjo nepažįstamas žmogus. „Štai jums jūsų pipirai“, - draugiškai pasakė jis ir ištiesė man pakelį. Nespėjus man padėkoti, jis nuėjo.

Po daugelio metų, kai prisimenu šį paprastą gerumą, jis sušildo man širdį. O taip pat primena Kristaus žodžius iš Mato Evangelijos. Jėzus buvo griežtas tiems, kurie aukodami rodydavo spektaklį (Mt 6, 2). Jis mokė savo mokinius elgtis kitaip. Užuot rodžius savo dosnumą, tą reikėjo daryti nepastebimai, kad jų kairė nežinotų, ką daro dešinė (Mt 6,3).

To žmogaus anonimiškas gerumas man primena, jog, teikiant pagalbą, ne mes esame svarbiausi. Dosnus Dievas davė mums daugiau, kad mes galėtume padėti kitiems (2 Kor 9, 6-11). Dosniai ir nepastebimai aukodami, mes atspindime Jo charakterį. Ir dėl to yra pagarbinamas Dievas, kuris vienas yra vertas šlovės (2 Kor 9, 11).

Dangiškasis Tėve, dėkoju Tau už dosnumą ir meilę. Padėk mums būti kukliems ir džiugiai dalintis su aplinkiniais Tavo dovanomis.

Slaptas dosnumas atspindi Dievo kilnumą.

© Our Daily Bread