Pradžia Atsiliepimai Administravimas

Naujienos

Senolių išmintis

Poh Fang Chia
2018 April 04 d.

„Su senoliais išmintis, ir ilgaamžiai turi supratimą” (Job 12, 12).

2010 m. Singapūro laikraštis paskelbė reportažą, kuriame buvo išspausdintos aštuonių pačių seniausių piliečių gyvenimo pamokos. Straipsnis prasidėjo tokiais žodžiais: „Nors senatvė kelia problemų kūnui ir protui, ji taip pat suteikia ir pranašumų. Tarp jų – socialinių ir emocinių žinių gausa. Šias savybes mokslininkai pradeda vadinti išmintimi... Senatvės išmintimi“.

Iš tiesų iš pagyvenusių žmonių yra ko pasimokyti. Deja, ne visi tai supranta. Biblijoje mes aptinkame vieną jauną karalių, kuris nepaisė senolių išminties.

Pirmoje Karalių knygoje 12, 3 pasakojama, kad po Saliamono mirties, „visas Izraelis“ atėjo pas Roboamą. Jie prašė naujojo karaliaus palengvinti mokesčių dydį ir naštą, kuriuos jiems buvo uždėjęs jo tėvas Saliamonas. Mainais jie žadėjo jam ištikimai tarnauti.

Iš pradžių jaunasis karalius pasitarė su senoliais (1 Kar 12, 6). Bet jam nepatiko jų patarimas, ir jis kreipėsi į jaunus su juo kartu užaugusius žmones (1 Kar 12, 8). Jiems patarus, karalius pagrasino izraelitams uždėti dar didesnį jungą! Toks neapdairumas jam kainavo didesnę karalystės dalį.

Visiems mums reikia patyrusių žmonių patarimų, ypač tų, kurie gyveno su Dievu ir žino Jo Žodį. Tik įsivaizduokite, kiek per savo gyvenimą jie sukaupė išminties! Be abejo, jie turi kuo su mumis pasidalinti. Artinkimės prie tokių žmonių ir įsiklausykime į jų išmintį.

Dėkoju Tau Viešpatie už patyrusius ir išmintingus žmones, su kuriais Tu mane supažindinai. Padėk man iš jų mokytis ir išklausyti gerų patarimų.

Norėdami išvengti jaunystės klaidų, semkitės išminties iš senolių.

© Our Daily Bread