Pradžia Atsiliepimai Administravimas

Naujienos

Problemos dėl išdidumo

Davis C. McCasland
2018 February 27 d.

„Išdidumas eina sunaikinimo priekyje, puikybė – prieš žlugimą“ (Pat 16, 18).

Žmonės, kurie pasiekė šlovės aukštumas, dažnai vadinami savo laikų legendomis. Mano draugas (profesionalus beisbolininkas) pasakoja, jog sporto pasaulyje sutiko daugelį žmonių, kurie „įsivaizdavo esą legendos“. Išdidumas pakeičia mūsų požiūrį į save. Užtat nuolankumas parodo realią padėtį.

Patarlių knygos autorius pasakė: „Išdidumas eina sunaikinimo priekyje, puikybė – prieš žlugimą“ (Pat 16, 18). Jei mes žiūrime į pasigerėjimo savimi veidrodį, tai matome iškreiptą atvaizdą. Toks savęs išaukštinimas veda į nuopuolį.

Priešnuodis išdidumui – nuolankumas, kurį duoda Dievas. „Geriau būti nuolankios dvasios su romiaisiais, negu dalintis grobį su išdidžiaisiais“ (Pat 16, 19).

Jėzus pasakė savo mokiniams: „Kas iš jūsų nori būti didžiausias, tebūnie jūsų tarnas, ir kas nori būti pirmas tarp jūsų, tebūnie jūsų vergas. Ir Žmogaus Sūnus atėjo, ne kad Jam tarnautų, bet pats tarnauti ir savo gyvybės atiduoti kaip išpirkos už daugelį“ (Mt 20, 26-28).

Nėra nieko blogo būti pagirtam už pasiekimus ir pasisekimą. Svarbiausia yra sekti Tą, kuris davė mums pavyzdį, pasakydamas: „Mokykitės iš manęs, nes Aš romus ir nuolankios širdies, ir jūs rasite savo sieloms atgaivą“ (Mt 11, 29).

Viešpatie Jėzau, duok mums Tavo nuolankumo santykiuose su žmonėmis. Mes norime pašlovinti Tave visuose dalykuose, kuriuos darome ir sakome.

Tikras nuolankumas ateina iš Dievo.

© Our Daily Bread