Pradžia Atsiliepimai Administravimas

Naujienos

Augantis dėkingumas

Liza Samra
2018 February 08 d.

„Iš Jo, per Jį ir Jam yra visa. Jam šlovė per amžius! Amen“ (Rom 11, 36).

Ar jūs norėtumėte išsiugdyti gilesnį dėkingumo jausmą? XVII amžiaus anglų poetas Džordžas Herbertas (George Herbert) ragino tą daryti savo eilėraščiu „Dėkingumas“: „Tu man taip daug, Viešpatie, dovanojai; suteiki dar ir dėkingą širdį“.

Dž. Herbertas suvokė, jog norint būti nuoširdžiai dėkingam, jam paprasčiausiai reikia suprasti, kiek visokių gerų dalykų jam dovanojo Dievas.

Biblijoje yra pasakyta, kad vienintelis visų palaiminimų šaltinis yra Jėzus Kristus. „Iš Jo, per Jį ir Jam yra visa“ (Rom 11, 36). „Visa“ apima tiek didelius, krentančius į akis palaiminimus, tiek ir Jo rūpestį mūsų kasdieniais poreikiais. Kiekvienas geras davinys išeina (nužengia) iš Jo (Jok 1, 17). Jis dosniai dovanoja savo dovanas iš savo nuostabios meilės.

Norėdama išsiugdyti dėkingumo jausmą, aš mokausi atkreipti dėmesį į kiekvieno palaiminimo šaltinį. Juk daugybę Dievo dovanų mes priimame kaip savaime suprantamą dalyką. Pavyzdžiui, šiandien man išaušo naujas gaivus rytas ir aš galiu pabėgioti. Aš iš anksto mėgaujuosi, kad praleisiu vakarą su draugais. Mėgaujuosi traškančiais skrebučiais, gražia gamta už mano lango ir šviežiai sumaltos kavos aromatu.

O ką Dievas davė jums? Reikia dažniau atkreipti dėmesį į Jo palaiminimus, ir dėl to širdyje augs dėkingumas.

Paskirkite kelias minutes padėkoti Dievui už Jo dovanas. Pamėginkite tai padaryti kelis kartus per dieną.

Kai galvojate apie gerus dalykus, dėkokite Dievui.

© Our Daily Bread