Pradžia Atsiliepimai Administravimas

Naujienos

Nuo sliekų iki karo

Anne Cetas
2017 October 19 d.

„Viešpats atsakė jam (Gedeonui): ‚Ramybė tau! Nebijok, nemirsi!‘ “ (Ts 6, 23).

Dešimtmetis Kleo pirmą kartą išsiruošė žvejoti. Jis abejodamas žiūrėjo į stiklainį su sliekais ir niekaip nesiryžo pradėti. Paskui vaikas atsisuko į mano vyrą ir pasakė: „Padėkite!“ Vyras paklausė, kas nutiko. „Aš bijau sliekų!“, – atsakė Kleo. Aiškiai matėsi, jog jis iš tikrųjų bijo paimti slieką.

Baimė gali sukaustyti ir suaugusius vyrus. Be abejo, Gedeonas taip pat išsigando, kada pas jį atėjo Viešpaties angelas, kai jis pasislėpęs nuo midjaniečių, kūlė kviečius prie vyno spaustuvo (Ts 6,11). Angelas pareiškė, jog Dievas išrinko Gedeoną, kad vestų Jo tautą į mūšį (Ts 6, 12-14).

Ką atsakė Gedeonas? „Viešpatie, kaip aš išgelbėsiu Izraelį? Mano šeima yra skurdžiausia Manaso giminėje, o aš pats mažiausias savo tėvo namuose“ (Ts 6, 15). Net įsitikinęs Viešpaties buvimu, Gedeonas vis dar buvo apimtas baimės ir prašė Dievo ženklų, kad galėtų įsitikinti, jog jis iš tikrųjų yra išrinktas išgelbėti Izraelį (Ts 6, 36-40). Dievas atsiliepė į Gedeono prašymus. Izraelitai mūšyje laimėjo pergalę ir paskui keturiasdešimt metų gyveno taikiai.

Mes vis ko nors bijome – pradedant sliekais ir baigiant karu. Gedeono istorija moko, kad mes galime būti tikri dėl vieno dalyko: jeigu Dievas kviečia tarnystei, Jis duos ir jėgų ją atlikti.

Viešpaties, dėkojame už pažadą visuomet būti su mumis.

Norėdami atsikratyti baimės, pasitikėkite gyvuoju Dievu.

© Our Daily Bread