Pradžia Atsiliepimai Administravimas

Naujienos

Masalas

Linda Washington
2017 September 03 d.

„Kiekvienas yra gundomas, savo paties geismo pagrobtas ir suviliotas“ (Jok 1, 14).

2016 metų vasarą dukterėčia mane įkalbėjo pažaisti „Pokémon Go“. Šis žaidimas žaidžiamas išmaniajame telefone, naudojant telefono fotoaparatą. Žaidimo tikslas – gaudyti pokemonus (mažus fantastinius japonų animacijos veikėjus). Kai ekrane pasirodo pokemonas, ten pat atsiranda ir raudonai baltas rutulys, kurį piršto judesiu reikia mesti į pokemoną. Tačiau žymiai lengviau pagauti pokemoną, suviliojus jį ypatingu masalu.

Žmonės taip pat yra linkę praryti masalą. Naujajame Testamente, Jokūbo laiške tikintiesiems Jėzaus Kristaus brolis, apaštalas Jokūbas primena, jog kiekvienas žmogus „yra gundomas, savo paties geismo pagrobtas ir suviliotas“ (Jok 1, 14). Kitaip sakant, mūsų troškimai bendradarbiauja su pagundymais, kad mus įviliotų į klaidingą kelią. Nors mums ir norisi dėl savo problemų kaltinti šėtoną arba netgi Dievą, tikrasis pavojus slypi mūsų pačių viduje.

Bet yra ir gera naujiena. Mes galime išvengti pagundymų masalo, maldoje pasakodami apie savo išgyvenimus Dievui. Nors „Dievas negali būti gundomas blogiu ir pats nieko negundo“ (Jok 1, 13), Jis supranta mūsų žmogiškus polinkius nusidėti. Reikia Jo prašyti, kad mums suteiktų pažadėtą išmintį (Jok 1, 1-6).

Viešpatie, kai aš susiduriu su pagundymu, parodyk man išeitį.

Melskitės, kad nugalėtumėte polinkį į nuodėmę.

© Our Daily Bread