Dvasiniai skaitiniai

Nurimkite

David C. McCasland
2017 August 30 d.

„Kareivijų Viešpats yra su mumis, tvirtovė mums yra Jokūbo Dievas (Ps 46, 11).

„Per paskutinius penkerius metus mes sukūrėme daugiau informacijos, negu iki tol per visą žmonijos istoriją, ir ji visą laiką mus naujai pasiekia“ – rašo Danielius Levitinas (Daniel Levitin), knygos „Ribotas protas: kaip tikslingai mąstyti informacijos pertekliaus laikais“ autorius. „Tam tikra prasme, – rašo Levitinas, - mes tapome priklausomi nuo hiperstimuliavimo“. Mūsų protą užvaldo nuolatinis naujienų ir žinių srautas. Nuolatinio žiniasklaidos bombardavimo atmosferoje, tampa vis sunkiau rasti laiko poilsiui, mąstymui ir maldai.

Psalmėje 46, 10 parašyta: „Liaukitės ir žinokite, jog Aš esu Dievas!“. Tuo Dievas primena mums, kad reikia nurimti ir skirti laiko Viešpačiui. Daugelis krikščionių liudija, kad pati svarbiausia ir esminė kiekvienos dienos dalis yra laikas, kai jie skaito Bibliją, meldžiasi ir mąsto apie Dievo gerumą ir didybę.

Kai mes (kaip ir 46 psalmės autorius) imame realiai suprasti, kad „Dievas mums yra prieglauda ir stiprybė, užtikrinta pagalba bėdoje“ (Ps 46,1), tada mus apleidžia baimė (Ps 46, 2), mūsų dėmesys persikelia nuo pasaulio katastrofų prie Dievo ramybės, atsiranda ramybė ir pasitikėjimas tuo, kad mūsų Viešpats kontroliuoja situaciją (Ps 46, 11).

Nesvarbu, koks bebūtų aplink mus chaotiškas pasaulis, mes galime rasti ramybę ir pasitikėjimą mūsų Dangiškojo Tėvo meilėje ir didybėje. Jis yra galingas.

Dangiškasis Tėve, mes atnešame Tau mūsų triukšmingus gyvenimus ir užgriozdintus protus, norėdami išmokti nurimti ir pažinti, jog Tu esi Dievas.

Mums kasdien reikia nurimti ir klausyti Viešpaties.

© Our Daily Bread