Pradžia Atsiliepimai Administravimas

Naujienos

Paprastai neišsisuksi

Tim Gustafson
2017 July 25 d.

„Tikėjimu Abelis (...) ir miręs tebekalba“ (Hbr 11, 4).

2004 m. birželio mėnesį Vankuverio meno galerijoje Kanados slidininkė Bekė Skot (Beckie Scott) laimėjo auksinį Olimpinį medalį. Nepaprastas atvejis, nes žiemos Olimpinės žaidynės vyko 2002 m. ir ne Kanadoje, o Amerikoje, Jutos valstijoje. Ten Skot gavo bronzą. Tačiau praėjus keliems mėnesiams nugalėtojos buvo diskvalifikuotos dėl uždraustų preparatų vartojimo.

Gerai, jog Skot pagaliau gavo pelnytą apdovanojimą. Tačiau, deja, iškilminga akimirka, kai ji turėjo stovėti ant pakylos ir klausytis savo šalies himno, praėjo negrįžtamai. Šios neteisybės jau nebeištaisysi.

Mus slegia bet kokia neteisybė, ir, žinoma, pasaulyje dedasi žymiai didesni neteisėti dalykai negu dopingo vartojimas. Biblijos pasakojimas apie Kainą ir Abelį parodo didžiausią nusižengimą (Pr 4, 8). Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, jog Kainui brolio žmogžudystė baigėsi gerai. Juk jis nugyveno ilgą gyvenimą ir pastatė miestą (Pr 4, 17).

Tačiau prieš Kainą stojo Pats Dievas. „Tavo brolio kraujas šaukiasi manęs nuo žemės“ (Pr 4, 10). Ilgainiui Naujajame Testamente Kainas buvo parodytas kaip blogas pavyzdys (1 Jn 3, 12; Jud 1, 11). Tačiau apie Abelį pasakyta: „Tikėjimu Abelis (...) ir miręs tebekalba“ (Hebr 11, 4).

Dievas yra itin suinteresuotas paisyti teisingumo, ištaisyti klaidas ir apginti silpnuosius. Dievo teisme niekas, darantis piktą, taip paprastai neišsisuks. Kita vertus, Dievas nepaliks be atlygio darbo, padaryto vardan Jo.

Tėve, kaip mokė melstis Tavo Sūnus, mes prašome, kad ateitų Tavo karalystė ir šiame nuodėmingame pasaulyje įvyktų Tavo valia. Dėkojame Tau už išgelbėjimą.

Nuodėmė bus pasmerkta ne pagal mūsų nuomonę, o pagal Dievo teisingumą.

© Our Daily Bread