Pradžia Atsiliepimai Administravimas

Naujienos

Akies vokas

Amy Peterson
2017 June 15 d.

„Jis (...) Priglobė jį, rūpinosi, saugojo kaip savo akies vyzdį “ (Įst 32, 10 ; Biblijos draugijos vertimas).

„Dievas panašus į akies voką“, - pasakė mano draugė Railė. Aš nustebusi sumirksėjau: „Ką jį turi galvoje? „Prašau išsamiau“, - aš paprašiau. Tada mes drauge išnagrinėjome netikėtus Dievo atžvilgiu palyginimus, pavartotus Biblijoje. Pavyzdžiui, Dievas lygina save su motina (Iz 42, 14) arba su bitininku (Iz 7, 18). Tačiau šis palyginimas buvo visiškai nelauktas. Railė parodė man Pakartoto Įstatymo 32 skyrių, kur Mozė šlovina Dievą už tai, jog Jis globoja Izraelio tautą. 10 eilutėje yra pasakyta, kad Dievas ją „saugojo kaip savo akies vyzdį“.

„Akies vyzdys“ – lėliukė. O kas apsaugoja vyzdį nuo agresyvaus supančio pasaulio poveikio? Žinoma, vokas! Jeigu kas nors gresia akiai, mes negalvodami, instinktyviai mirksime. Be to, vokas iš ragenos pašalina ten patekusias dulkes ir krislelius. Pagaliau, jis sudrėkina akį ir, kad mums būtų ramiau, miegant užsimerkia.     

Svarstant apie šį palyginimą, aš panorau padėkoti Dievui už daugelį vaizdinių, kuriuos Jis davė Biblijoje, kad mes galėtume suprasti, kaip Jis mus myli. Vakare užmerkdami akis ir atsimerkdami ryte, mes galime mąstyti apie Dievą ir šlovinti už Jo globą bei apsaugą.

Dėkojame Tau, Dieve, už nuostabius palyginimus, kurių dėka mes galime geriau Tave suprasti. Dėkojame už tai, kad saugai mus, kaip savo akies vyzdį.

Užmerkdami akis, neužmirškite padėkoti Dievui už Jo rūpestį.

© Our Daily Bread