Pradžia Atsiliepimai Administravimas

Naujienos

Atvaizdas

Sheridan Voysey
2017 February 23 d.

„Kadangi tu esi brangus mano akyse, Aš vertinu ir myliu tave“ (Iz 43, 4).

Winstono Churchillio aštuoniasdešimtmečio proga Britanijos parlamentas įpareigojo tapytoją Grahamą Sutherlandą nutapyti iškilmių kaltininko portretą. „Kaip jūs rengiatės mane pavaizduoti? – paklausė Churchillis dailininko. – Kaip cherubiną ar kaip buldogą?“ Churchilliui patiko šios tarp žmonių išplitusios jo pravardės. Tačiau Sutherlandas pasakė, kad pavaizduos tai, ką mato.

Rezultatas Churchilliui nepatiko. Sutherlandas jį nutapė sudribusį krėsle ir savo firminiu žvilgsniu žvelgiantį iš padilbų. Portretas buvo labai panašus, bet ne itin patrauklus. Po oficialaus portreto pristatymo Churchillis paslėpė jį savo rūsyje, o vėliau ir visai sunaikino.

Panašiai kaip Churchillis, daugelis iš mūsų turime tam tikrą patrauklų savo atvaizdą, kurį išstatome parodai. Tai gali būti sėkmė, pamaldumas, grožis arba jėga. Mes taip pat pasiruošę padaryti viską, kad paslėptume savo nepatraukliąją pusę. Tikriausiai, kažkur giliai viduje mes bijome, kad mūsų nemylės, jeigu pamatys mūsų tikrąjį veidą.  

Ištremti izraelitai atrodė apgailėtinai. Dievas leido juos pavergti priešams dėl daugybės nuodėmių. Tačiau nepaisant to, pasakė, kad jie neturėtų bijoti. Jis juos pažinojo vardu ir buvo kartu su jais visuose išmėginimuose (Iz 43, 1-2). Jo akyse jie buvo brangūs ir vertingi (Iz 43, 4). Nepaisant atstumiančios išorės, Dievas juos mylėjo.

Jeigu ši tiesa įsišaknys mūsų širdyje, mes mažiau rūpinsimės kitų nuomone. Dievas mus pažįsta tokius, kokie iš tiesų esame, ir myli mus begaline meile (Ef 3, 18-19).

Dieve Tėve, dėkoju, kad taip stipriai mane pamilai, atleidai Kristuje mano nuodėmes ir padarei savo vaiku. Todėl aš nebenoriu atrodyti kitiems esąs idealus.

Dievo meilė reiškia, kad mes su kitais žmonėmis galime būti tikroviški.

© Our Daily Bread