Straipsniai

Vienas – nereiškia vienišas

Joyce Meyer
2014 May 15 d.

Šiuolaikiniame pasaulyje daugelis žmonių jaučiasi vieniši. Ir šios problemos mastai kasdien tik auga. Lankydamasi įvairiose šalyse, aš matau vis daugiau ir daugiau žmonių, kurie prašo jiems padėti atsikratyti vienatvės.

Biblijoje sakoma, jog mes nesame vieniši. Dievas mus išgelbsti, paguodžia, išgydo. Tačiau praradus artimuosius, daugeliui žmonių taip ir nepavyksta išsilaisvinti iš slegiančio vienatvės jausmo. Kančia po nelauktos tragedijos yra nepakeliama. Tokiems žmonėms yra reikalinga pagalba, antraip vienišumo skausmas gali ilgam apsigyventi jų sieloje.

Daug yra vienišumo priežasčių, tačiau dažnai žmonės nesuvokia, kad jie gali nugalėti šį jausmą. Vienišumas gali pasireikšti kaip vidinis skausmas, tuštuma, meilės stygiaus pojūtis. Ir dėl to žmogus jaučiasi nereikalingas bei jaučia egzistavimo beprasmybę.

Ar jūs esate vienas – t.y. nepriklausomas ir savarankiškas, ar jūs esate vienišas – t.y. apleistas, atstumtas, paliktas be bendravimo? Šios dvi būklės viena nuo kitos skiriasi. Supraskite, būti vienam, nereiškia būti vienišam. Kiekvienas žmogus kartais lieka vienas, ir to neįmanoma išvengti, tačiau vienatvę visuomet galima įveikti. Vienatvės jausmas dažniausiai kyla dėl artimųjų praradimo, skyrybų, išsiskyrimo. Kai atsitinka kažkas, kas iš esmės pakeičia įprastą gyvenimo eigą, įvyksta dvasinė krizė, mes patiriame dvasinį skausmą, vienatvę ir net neviltį.

Dvasinis skausmas gali mus kankinti ilgą laiką ir kad visiškai išgytume, būtina imtis kažkokių veiksmų. Kai ant mūsų kūno neužsitraukia žaizda, galbūt, į ją pateko infekcija. Panašiai atsitinka ir su mūsų sielos žaizdomis. Tačiau Dievas numatė viską, ko reikia, kad mes pasveiktume tiek fiziškai, tiek ir dvasiškai. Tai normalu, kad mes ilgimės artimųjų, kuriuos praradome, tačiau tai nereiškia, kad mes esame pasmerkti iki gyvos galvos liūdėti ir būti vieniši.

Štai du žingsniai, kuriuos reikia padaryti, norint įveikti vienatvę:

1.    Prisiminkite, kad Dievas visuomet yra su jumis. Biblijoje Dievas dažnai mums primena, kad Jis yra visuomet su mumis ir niekuomet mūsų neapleis. Pasilikę vieni, mes dažnai užduodame maždaug tokius klausimus: „Kas bus, jei aš būsiu priverstas visą gyvenimą gyventi vienas?“, „Kas bus, jeigu aš visada jausiu sielos skausmą?“, „Kas bus, jei aš susidursiu su problema, kurios nepajėgsiu pats išspręsti?“, „Kas, jeigu...?“ Šiems klausimams nėra galo. Ir jūs nežinote atsakymo. Tačiau Viešpats yra su jumis, ir būkite tikri: Jis žino atsakymus į visus jūsų klausimus.

2.    Pradėkite iš pradžių. Gyvenimas tęsiasi. Jūs ištvėrėte vieną savo gyvenimo etapą, o dabar prasideda kitas. Nesėdėkite sudėję rankų, laukdami, kad viskas išsispręs savaime arba, kad be jūsų pastangų koks nors žmogus atsiras jūsų gyvenime. Susiraskite naujų draugų. Susiraskite kitą žmogų, kuris jaučiasi vienišas, ir pasistenkite jam tapti draugu. Jūs nupjausite, ką sėjate, ir pas jus atsiras daug draugų.

Tegul jūsų vienišumo jausmas virsta užuojauta kitiems vienišiems žmonėms ir paskatina jus veikti!